On the
GREEN WAY

„Made to be re-made” wspólna kampania Stena Recycling i Electrolux

15.10.2020

Electrolux i Stena Recycling podjęły współpracę, która ma zwrócić uwagę na potrzebę świadomego projektowania przyczyniającego się do budowy gospodarki obiegu zamkniętego. Bohaterem kampanii Electroluxa i Stena Recycling jest odkurzacz wyprodukowany w całości z przetworzonego plastiku i ponownie wykorzystanych komponentów.

Co roku na świecie produkowanych jest ponad 400 milionów ton plastiku, niestety tylko niespełna 12% tego materiału pochodzi z odzysku.

Firmy Electrolux i Stena Recycling podjęły współpracę, która ma zwrócić uwagę na potrzebę świadomego projektowania, przyczyniającego się do budowy gospodarki obiegu zamkniętego. Bohaterem kampanii Electroluxa i Stena Recycling jest odkurzacz wyprodukowany z przetworzonego plastiku i ponownie wykorzystanych komponentów.

W ubiegłym roku Stena Recycling wspólnie z firmą Electrolux w Szwecji rozpoczęły prace nad stworzeniem odkurzacza „Made to be re-made” – produktu nadającego się do recyklingu, wyprodukowanego w 100% z przetworzonego plastiku i ponownie wykorzystanych komponentów. W nowej kampanii firmy przedstawiają rezultaty współpracy i podkreślają, że projektowanie, produkcję i recykling należy traktować jako jeden zintegrowany proces, a nie oddzielne etapy.

„Made to be re-made” to trzecia kampania z naszej serii „Re-made”. Poprzednie prowadziliśmy wspólnie z SKF oraz Volvo Cars. Główną ideą tej serii jest pokazanie, w jaki sposób wspólnie z naszymi partnerami, tworzymy cyrkularny obieg materiałów, a tym samym przyczyniamy się do rozwoju zrównoważonego biznesu. Prezentujemy także rozwój współpracy z naszymi partnerami, która może stać się wzorem do naśladowania dla innych firm – mówi Aleksandra Surdykowska, PR and Marketing Manager Stena Recycling.

W wyjątkowej współpracy ze szwedzką firmą Electrolux udało się stworzyć odkurzacz, który jest wykonany w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu suszarek do włosów, komputerów i innych odkurzaczy. To prototyp, który pokazuje, że ambitną wizję można wprowadzić w życie i realnie budować gospodarkę o obiegu zamkniętym.